CERTIFIKÁTY

Vývoj - Profil firmy

Rok 2024

začiatok výstavby novej výrobnej haly na výrobu popruhov.

Rok 2020

Firma rošírila sortiment svojej produkcie zakúpením žakárových strojov o šnúrky a popruhy na ktoré je možne vytkávať rôzne logá, nápisy a obrázky.

Rok 2019

Ukončenie výstavby montovanej haly . Zakúpenie novej technológie na pletenie šnúrok , popruhov a lán . Rozšírenie výrobnej kapacity.

Rok 2018

Začína výstavba novej výrobnej haly .

Rok 2015

Naša firmy vyrába prepletané, tkané, stáčané, háčkované šnúrky rôznych farieb, hrúbok a farebných kombinácií z PES,PAD,POP a bavlny v rôznych dĺžkach. Naše šnúrky dokážeme upravovať hydrofóbne, proti horľavosti a voskovaním.

Medzi ďalšie produkty , ktoré sa vyrábajú vo firme patria laná a gumolaná od priemeru 3 mm – 15 mm, švihadlá, bielizňové šnúry, šnúrky na okuliare, lemovky , ripsové stuhy, popruhy, vodítka pre psov, siete pre šport a záhradu, elektrické ohradníkové pásy a lanká , šnúry pre stavebný priemysel. Vitráže sa zhotovujú do okien, dverí, predeľovacích stien, nábytkové výplne, sakrálne motívy, lampy, paravány, dekoratívne predmety. ( vhodné aj do izolačného dvojskla)

Rok 2011

Vznik spoločnosti s ručením obmedzeným KMIŤ s.r.o.

Rok 2002

Po útlme dopytu na dekorovaný porcelán, časť ľudí ktorá už 25 rokov pracuje v sklárskom priemysle prechádza na novú výrobu a to výrobu vitráže technikou Tiffany.

Rok 1996

Firma zakupuje ďalšie technológie na šnúrky napr. tkané a stáčane. Špeciálnu technológiu na úpravu šnúrok a to na hydrofóbiu (voduodpudivé), nehorľavé a voskované. Rozširuje svoj sortiment do veľkoobchodov a maloobchodov.

Rok 1992

K združeniu sa pridali ďalší dvaja členovia rodiny bratia Jozef a Radko. Po expanzií na slovenskom trhu sme začali dodávať neskôr aj do štátov EU. Postupne sme začali rozširovať strojový park a taktiež aj sortiment produktov.

Rok 1990

Vznik združenia fyzických osôb Jozefa a Agáty Kmiťových firmy JAK DUP. Predmetom výroby bola dekorácia porcelánu a skla.

Po prieskume slovenského trhu sme zistili, že je dopyt po šnúrkach do obuvi, pretože na Slovensku sa tento druh tovaru nevyrábal. Po zakúpení technológií, sa na prelome rokov 1991-1992 začalo s výrobou šnúrok.